2024 © RS Team S.C. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wizja

Naszą wizją jest pełna cyfryzacja pracy sektora stomatologicznego. Chcemy, by to właśnie rozwiązania tworzone w gabinetach stomatologicznych oraz laboratoriach protetycznych wyznaczały standardy tego, jak powinna wyglądać praca specjalistów medycznych przyszłości.

By ją urzeczywistnić, RS-Team dzieli się wiedzą ekspercką oraz oferuje sprawdzone rozwiązania techniczne umożliwiające przeprowadzenie holistycznej transformacji cyfrowej w gabinecie czy laboratorium, niezależenie od jego wielkości.

Założyciele

Jakub Szymaniak

Współzałożyciel RS-Team, polskiej marki z sektora MedTech, specjalizującej się w produkcji urządzeń medycznych oraz usługach dla profesjonalistów medycznych. Absolwent Wydziału Stomatologicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ze specjalizacją z zakresu techniki dentystycznej. Z branżą medyczną związany jest od samego początku kariery zawodowej. Był jednym z pionierów, który od 2006 roku pomagał we wprowadzeniu do Polskich klinik, gabinetów stomatologicznych oraz laboratoriów protetycznych technologię CAD/CAM. Jako szkoleniowiec osobiście wsparł w rozwoju w stronę cyfryzacji setki profesjonalistów medycznych. W 2013 roku, wspólnie z Grzegorzem Romkiem, założył spółkę RS-Team, markę specjalizującą się w produkcji najwyższej jakości urządzeń medycznych oraz usług dla sektora opieki stomatologicznej. Odpowiada za rozwój nowych, autorskich rozwiązań opartych o technologię CAD, relacje z kluczowymi partnerami spółki. Koordynuje także ofertę szkoleniową marki dla profesjonalistów medycznych oraz koordynuje prace laboratorium protetycznego RS-Team. Prywatnie pasjonat motoryzacji i sportu, ogromny entuzjasta koszykówki.

Grzegorz Romek

Współzałożyciel RS-Team, polskiej marki z sektora MedTech, specjalizującej się w produkcji urządzeń medycznych oraz usługach dla profesjonalistów medycznych. W 2001 roku, po ukończeniu Wydziału Stomatologicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ze specjalizacją technika dentystycznego, związał się z zawodowo z branżą stomatologiczną. Był jedną z pierwszych osób w Polsce, które ok. 2006 roku wdrożyły technologię CAD/CAM do procesów protetycznych. Niedługo później zdobytą wiedzę oraz doświadczenie zaczął przekazywać innym, w ramach działalności szkoleniowej, wspierając tym samym proces cyfryzacji polskiej stomatologii oraz protetyki. W 2013 roku, wspólnie z Jakubem Szymaniakiem, założył spółkę RS-Team, markę specjalizującą się w produkcji najwyższej jakości urządzeń medycznych oraz usług dla sektora opieki stomatologicznej. Odpowiada za koordynację prac zespołu badawczo-rozwojowego, który opracowuje przełomowe w skali świata zaawansowane urządzenia i oprogramowanie medyczne. Prywatnie entuzjasta kolarstwa oraz prac metalurgicznych i samodzielnego konstruowania maszyn.

Historia firmy

Firma RS-Team rozpoczęła swoją działalność w 2013, jednak jej twórcy – Grzegorz Romek i Jakub Szymaniak – rozpoczęli swoją pracę na rzecz cyfryzacji stomatologii znacznie wcześniej. Jako pierwsi w Polsce wprowadzali technologie CAD/CAM do leczenia dentystycznego i organizowali pionierskie w naszym kraju szkolenia w tym zakresie. Te doświadczenia skłoniły ich do otworzenia własnej firmy – RS-Team.

W 2014 roku firma dostarczyła pierwszą frezarkę, która frezowała nie tylko w materiałach miękkich, ale również w chrom-kobalcie i tytanie. W 2016 roku w ofercie pojawiła się pierwsza frezarka, która zamiast śruby wykorzystywała liniał magnetyczny. Kolejne lata przyniosły kolejne premiery np. w 2017 pojawiła się frezarka RS-Eco, która dzięki swojemu małemu rozmiarowi dostępna była dla znacznie szerszego grona klientów. Od 2020 roku firma jest również wyłącznym dostawcą skanerów dla sieci Medicover Stomatologia.

W ciągu swojej 8-letniej działalności firma zbudowała swoją renomę nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Z frezarek RS-Team korzystają lekarze w Niemczech, Rosji, Czechach, a nawet Tajlandii. Potwierdzeniem międzynarodowej renomy i zaufania jest również fakt, że jako pierwsza firma w Polsce RS-Team w 2021 roku otrzymał tytuł 3Shape Trios Official Partner od duńskiego producenta skanerów wewnątrzustnych firmy 3Shape.