2024 © RS Team S.C. Wszelkie prawa zastrzeżone.

3Shape Dental System

Uwolnij potencjał twórczy swojego laboratorium

3Shape Dental System przenosi projektowanie cyfrowe na wyższy poziom. To oprogramowanie zoptymalizowane pod kątem potrzeb techników dentystycznych – dzięki niemu mogą poświęcić się w całości realizacją prac, których mogą przygotować jeszcze więcej, w tym samym czasie

Dowiedz się więcej

Prostota projektowania

3Shape Dental System to rozwiązanie, które zajmie się wszystkim – oprócz projektowania, do którego potrzebne jest doświadczenie i wyobraźnia technika. Niezależnie od wielkości laboratorium, system CAD/CAM marki 3Shape umożliwia zwiększenie efektywności oraz dodanie nowych usług, takich jak np. protezy, alignery, projektowanie uśmiechu, szablony chirurgiczne, szyny i wiele innych. Dzięki wdrożeniu oprogramowania Dental System, laboratorium zyskuje jednocześnie bezpłatny dostęp do otwartego systemu usług projektowych, bibliotek uśmiechów, a także usług synchronizacji w zakresie zdalnego importu danych ze skanerów wewnątrzustnych w gabinetach partnerskich. Równocześnie ekosystem umożliwia pracę z frezarkami i drukarkami 3D innych firm.

Funkcjonalności

3Shape Dental System został zaprojektowany przez techników dentystycznych dla techników dentystycznych. W ten sposób powstało oprogramowanie, które gwarantuje najwyższą jakość, efektywność i komfort pracy, a także – szeroki katalog możliwych do wykonania prac.

Najszerszy zakres dostępnych rodzajów terapii

Niezależnie od liczby i zakresu wykonywanych prac, 3Shape Dental System zawsze wpasowuje się w indywidualne potrzeby i styl pracy danego laboratorium. Dzięki modułowej konstrukcji, oprogramowanie realnie wspiera wzrost laboratoriów na każdym etapie ich rozwoju, a dzięki szerokiej współpracy marki 3Shape ze społecznością stomatologów – użytkownicy mają pewność, że zakres funkcjonalności odpowiada potrzebom pacjentów.

Nowy, uniwersalny proces tworzenia mostów na implantach

3Shape Dental System pozwala na projektowanie wysoce estetycznych i funkcjonalnych mostów na implantach łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki wszechstronnemu i uproszczonemu procesowi pracy, oprogramowanie pozwala umożliwia zaprojektowanie już od etapu anatomii. Kolejno zastosowanie wbudowanego kompozytora uśmiechu, pomaga uzyskać idealny efekt w najkrótszym czasie. Co więcej, możliwe jest połączenie dowolnego rodzaju opcji redukcji lub pozostawienie pełnej korony anatomicznej. Z pomocą automatycznego generatora dziąsła, można nadać jej estetyczny kształt, a na koniec połączyć most z łącznikami.

Cyfrowe projektowanie to większa efektywność

Zaawansowane rozwiązania programu 3Shape Denture Design oraz nowe możliwości w zakresie wyboru metod produkcji i materiałów sprawiają, że rozpoczęcie cyfrowej produkcji prac protetycznych jest dla laboratoriów bardzo atrakcyjne. System 3shape pomaga szybko, łatwo i w efektywny ekonomicznie sposób produkować protezy całkowite i częściowe.

Większa wygoda pracy dzięki integracji z systemem zarzadzania laboratorium

Dzięki 3Shape Dental System nie trzeba już wypełniać informacji o danym przypadku i w formularzach systemu stomatologicznego, i systemie zarządzania laboratorium. Jako jedyne oprogramowanie CAD w branży, 3Shape Dental System jest zintegrowany z pięcioma głównymi systemami do zarzadzania laboratorium. To czyni 3Shape Dental System gotowym narzędziem także do planowania leczenia.

Biblioteki uśmiechu – uwalniają kreatywność

Dostęp do ponad 100 bibliotek zębów skomponowanych przez najwybitniejszych techników dentystycznych z całego świata umożliwia tworzenie jeszcze lepszych projektów prac. Dzięki 3Shape Dental System inspirowanie i angażowanie pacjentów oraz stomatologów jest prostsze niż kiedykolwiek.

Projektowanie koron przy pomocy AI

3Shape Automate to samoobsługowe i dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, rozwiązanie do szybkiego, zautomatyzowanego projektowania prac. Platforma pozwala na podwojenie liczby dostępnych jednostek do frezowania każdego dnia.

Z systemu Dental System 2021 można bezpośrednio przesłać odpowiednie przypadki do 3Shape Automate i pobrać ostateczny projekt przygotowany do produkcji lub zmodyfikować go dodatkowo w programie Dental Designer.

Pakiety oprogramowania

Dental System jest dostępny w kilku wersjach

Crown and Bridge

Pozwala na projektowanie odbudów pełno anatomicznych, mostów, struktur i modeli woskowych. Możliwe jest wykupienie jednorazowego dostępu do bardziej zaawansowanych funkcji korzystając z punktów w ramach programu 3Shape CAD Points.

Premium

Pozwala na wykonanie wszystkich prac z pakietu Crown and Bridge a także na projektowanie szyn, prac tymczasowych, koron teleskopowych, dostęp do Digital Smile Design, Real View.

Complete Restorative

Pełny pakiet obejmujący wszystkie właściwości opisanych wcześniej pakietów oraz wszystkie dostępne funkcje dodatkowe, takie jak budowa wsporników, pręty do implantów, modele i wiele więcej.

Removable

Pakiet przeznaczony dla laboratoriów specjalistycznych zajmujących się częściowymi lub całościowymi pracami protetycznymi.

FunkcjeDental System
Complete Restorative
Dental System
Premium
Dental System
Crown and Bridge
Dental System
Removable
podbudowy koron oraz mostów++++
anatomiczne podbudowy koron oraz mostów++++
pełnokonturowe korony oraz mosty++++
dziąsła++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
pojedynczy model woskowy, model woskowy mostu+++Aktualizacja
inlay, onlay, Most oparty na onlay, licówki+++Aktualizacja
nakłady, licówki bez preparacji++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
wielowarstwowe korony oraz mosty++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
wirtualne odbudowy tymczasowe++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
diagnostyczne modele woskowe++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
wkłady koronowo-korzeniowe++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
Korony teleskopowe++Punkty CAD / AktualizacjaAktualizacja
indywidualne łączniki implantologiczne+Dodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CAD
mosty oraz belki implantologiczne+Dodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CAD
protezy całkowite+Dodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CAD+
protezy częściowe+Dodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CAD+
wyciskowe łyżki indywidualne++Punkty CAD / Aktualizacja+
program do tworzenia modeli roboczych+Dodatkowe / Punkty CADDodatkowe / Punkty CADAktualizacja
szablony pozycjonujące++Dodatkowe / Punkty CADAktualizacja
szyny nocne i ochronne++Dodatkowe / Punkty CADAktualizacja
aparaty ortodontyczneDodatkowoDodatkowoDodatkowoDodatkowo
plan pozycji implantów oraz szablonów chirurgicznychDodatkowoDodatkowoDodatkowoDodatkowo
Smile Design++++
odbicie lustrzane++++
symultaniczne modelowanie odbudowy w szczęce i żuchwie++++
dynamiczny artykulator cyfrowy++++
dodatkowe elementy++++
pomiar 2D w czasie rzeczywistym++Aktualizacja+
dopasuj i przemodeluj wcześniej zaprojektowaną pracę++++
wirtualne rozmieszczenie w bloku++++
3Shape Communicate++++
wersja podstawowa i zaawansowana++++
zaawansowane narzędzia pomiarowe++++
Manufacturing Inbox50505050
pełna kompatybilność urządzeń produkcyjnych++++
wsparcie 3Shape LabCare w opłacanej subskrypcji++++
+Funkcjonalność jest dostępna w danym pakiecie Dental System
Dodatkowe / Punkty CADMożliwość rozliczenia z wykorzystaniem 3Shape CAD Points za każdy przypadek lub zakupu dodatkowego, dedykowanego modułu (sprzedawanego oddzielnie).
Aktualizacja oprogramowaniaWymaga aktualizacji do Dental System Premium lub Dental System Complete Restorative (sprzedawane oddzielnie).
3Shape CAD Points / Aktualizacja oprogramowaniaMożliwość rozliczenia z wykorzystaniem 3Shape CAD Points CAD za każdy wykonany przypadek lub uaktualnienia do Dental System Complete Restorative (sprzedawany oddzielnie).