2024 © RS Team S.C. Wszelkie prawa zastrzeżone.

3Shape Splint Studio

3Shape Splint Studio z funkcją automatycznego projektowania umożliwia przygotowanie i produkcję szyn okluzyjnych za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Dowiedz się więcej

Czym jest 3Shape Splint Studio

3Shape Splint Studio to rozwiązanie do projektowania szyn okluzyjnych w leczeniu bruksizmu i zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Łatwe w użyciu oprogramowanie, przeznaczone zarówno dla lekarzy, jak i pracowników laboratoriów, jest przygotowane do pracy z szeroką gamą materiałów i rozwiązań produkcyjnych. Program oferuje wirtualny artykulator, bezpośrednią integrację ze skanerami 3Shape TRIOS i 3Shape Lab, a także obsługę importu STL, dzięki czemu projektowanie i produkcja stają się bardziej wydajne i powtarzalne.
Dzięki 3Shape Splint Studio użytkownik ma pełną kontrolę nad przebiegiem procesu przygotowania pracy. To użytkownik decyduje, czy projekty mają być wytwarzane bezpośrednio w jego placówce, czy wysyłane do preferowanego partnera produkcyjnego.

Główne korzyści dla lekarzy płynące z wykorzystania 3Shape Splint Studio

Pełna
kontrola

Kontrola nad pełnym przebiegiem pracy od projektu do produkcji, pozwala zagwarantować perfekcyjne rezultaty na każdym etapie procesu.

Kluczowe
rodzaje szyn

Płynne i zoptymalizowane narzędzia umożliwiają zaprojektowanie większości typów szyn zgryzowych.

Gotowość do wydruku
3D lub frezowania

Projekt szyny jest automatycznie optymalizowany dla wybranej metody wytwarzania.

Elastyczny
proces pracy

Dzięki otwartości systemu 3shape Splint Studio oprogramowanie nie ogranicza użytkownika do określonego sposobu pracy lub producenta. Użytkownik ma pełną swobodę wyboru w zakresie tego, czy zdecyduje się na projektowanie i produkcję we własnym zakresie czy wysłanie gotowego projekt do zewnętrznego centrum produkcyjnego.

Główne korzyści dla laboratoriów płynące z wykorzystania 3Shape Splint Studio

Potęga
cyfrowych rozwiązań

Cyfrowe projektowanie szyn za pomocą intuicyjnego systemu pracy zapewnia niezrównaną szybkość, precyzję, powtarzalność i przewidywalność pracy

Kluczowe
rodzaje szyn

Płynne i zoptymalizowane narzędzia umożliwiają zaprojektowanie większości typów szyn zgryzowych

3D czy frezowanie –
Twój wybór

Projekt szyny jest automatycznie optymalizowany dla wybranej metody wytwarzania.

Elastyczny
proces pracy

Dzięki otwartości systemu 3shape Splint Studio oprogramowanie nie ogranicza użytkownika do określonego sposobu pracy lub producenta. Użytkownik ma pełną swobodę wyboru w zakresie tego, czy zdecyduje się na projektowanie i produkcję we własnym zakresie. czy wysłanie gotowego projekt do zewnętrznego centrum produkcyjnego.

Co oferuje 3Shape Splint Studio?

Wsparcie w codziennej pracy

3Shape Splint Studio oferuje intuicyjny system pracy. Oprogramowanie wyposażono m.in. w autorski system powiadomień i podpowiedzi firmy 3Shape, który ułatwia naukę nowym użytkownikom oraz pomaga doświadczonym lekarzom i technikom dzięki automatycznym wskazówkom i podpowiedziom. Po ukończeniu projektu można wybrać czy ma on zostać wyprodukowany na miejscu czy wysłany do wybranego laboratorium.

Wydajność i precyzja przy minimalnych korektach ręcznych

Intuicyjny sposób pracy nad projektem zapewnia minimalną liczbę korekt ręcznych. Zaawansowany, regulowany, wirtualny artykulator daje możliwość ustawienia pożądanych funkcji, a optymalne dopasowanie wewnętrzne i retencja są łatwe do osiągnięcia dzięki prostym w użyciu narzędziom i ustawieniom projektowym. Rozwiązania te pozwalają zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność, bez uszczerbku na jakości prac.

Kluczowe typy szyn w jednym rozwiązaniu

Szyny zgryzowe, szczękowe i żuchwowe mogą zostać zaprojektowane z takimi elementami jak przednie rampy prowadzące, płaskie płaszczyzny, ograniczniki centryczne i bloki zgryzowe.

Komfort pacjenta

Bezpieczeństwo i komfort pacjenta są kluczowe, gdy chodzi o szyny zgryzowe. Rozwiązanie 3Shape, zpomocą zautomatyzowanych narzędzi samodzielnie powiadamia użytkownika, gdy projekt wymaga dostosowania. W ten sposób pomaga zrównoważyć minimalną grubość materiału i osiągnąć możliwie najcieńszą konstrukcję dla wygody pacjenta.